Форум українців Бельгії

Гент: Читаємо разом 0.1

Все про організацію та проведення мітингів

Гент: Читаємо разом 0.1

Повідомлення oleg.ver » Нед січня 22, 2017 12:36 pm

Всім привіт,

Як і обіцяв колись давно (ще минулого року) я б хотів організувати в Генті щось на зразок літературного гуртка для спільного читання і обговорення сучасної української літератури та перекладів.

Навіщо це потрібно, адже можна самому собі читати книжки в хаті і нікого не тривожити? По-перше, зацікавити себе та інших - разом відкривати новинки, адже зараз в українському книговиданні явно підйом, але все одно багато [ширпотребної] нецікавої літератури. По-друге, обговорення в прочитаного в широкому колі покращує запам"ятовування інформації і взагалі позитивно впливає на роботу мозку (можу дати посилання, якщо думаєте, що я це сам придумав). По-третє, я був направду зачарований читанням уривків з творів українських модерністів під час "Поліморфічної Літери", тому впевнений, що це було б цікаво.

Яким чином це все має відбуватися? Основна мета перших зустрічей - власне вияснити підходящий формат. Мені б хотілося, аби все було якомога простіше - читаємо-обговорюємо-читаємо-обговорюємо. Але такий формат потребує як мінімум підготовки: які книжки читати і які уривки з тих книжок. Якщо йти просто навмання - буде нецікаво і незрозуміло. Друге питання - чи потрібна підготовка (попереднє читання). Крім того, проза - не вірші, велику роль грає просто обмеження по часу - повторюся, але якщо просто читати щось протягом години навмання - буде незрозуміло і нецікаво.
Мені б хотілося дати відповіді як мінімум на ці запитання.

Тепер ближче до діла. Оскільки моя власна бібліотечка досить обмежена, буду сиходити з того, що є.
Програма на перший раз:
  1. Тарас Прохасько "Непрості". Це далеко не новинка, але мені б хотілося зачитати кілька уривків з Прохаськового "Некрополя", які дуже яскраво показують можливості використання мови як інструменту.
  2. Шарль Данциг "Навіщо читати". Назва говорить сама за себе - можна просто пройтися по змісту.
  3. Юрій Винничук "Аптекар". Містика, історія, детектив - трохи тривіальна, трохи неймовірна розповідь про пригоди Лукаша Гулевича, що долею обставин отримує у спадок аптеку у Львові, а разом з нею купу мороки на свою голову.
  4. Деніел Кіз "Квіти для Елджернона". Безсмертна класика наукової фантастики, нещодавно перевидана українською. Тут немає зоряних воєн чи космічних кораблів. Книжка написана у формі щоденника головного героя і її буквально не можна переказати без спойлерів.
  5. Кларіссе Ліспектор "Час Зірки. Єдине, що можу сказати - авторка народилася в Україні в єврейській родині, але її батьки одразу емігрували до Бразилії. Роман "Час зірки" вважають вінцем її творчості. Кажуть що "Магічний реалізм Кларісе Ліспектор приголомшує, поетика її прози нагадує заклинання первісної людини, слова розлітаються, наче звуки шаманського барабана, мова дика й незвична." Що ж, побачимо.

Насправді в мене в голові ще багато ідей, але мені здається, що цього буде більш ніж достатньо для першого разу.

Ну і найголовніше - де це все має відбуватися.
Пропоную як і раніше зустрітися в кафе "The Cover" на П"ятничній площі в Генті - 29 січня о 14:00 (я уточню в кафе, чи вони не проти, хоча враховуючи попередні зустрічі - проблем не повинно бути).
oleg.ver

Re: Гент: Читаємо разом 0.1

Повідомлення lubart » Сер лютого 15, 2017 4:12 pm

Олеже, початок було покладено чудовий, проте які плани/терміни наступних читань?
lubart
Site Admin

Повернутись до Зустрічі, мітинги, акції

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість